ACPL CSC - Jak gramy

Interesują nas przedewszystkim trzy rzeczy: Dobra zabawa, klimat i realizm. Najłatwiej pojąć co kryje się pod tymi określeniami grając z nami - jednak by móc z nami postrzelać musisz stosować się do kilku zasad - widniejących poniżej.

PRZED GRĄ UPEWNIJ SIĘ, ŻE:
1. Masz wszystko dobrze ustawione, tj. strzały i pojazdy nie zagłuszają Ci TSa, nie będziesz nas pytać "którym klawiszem się..." itd.

2. Masz wszystkie wymagane do gry addony

3. Masz czas na grę (zwykle misje nie trwają krócej niż 1,5 godziny)

...oraz że znasz i akceptujesz nasze zasady.

W razie wątpliwości wejdź na TS przed umówionym spotkaniem i porozmawiaj z kimś z ekipy - na pewno chętnie Ci pomoże.

W TRAKCIE GRY:
1. Dowódca (bądź admin) ma ZAWSZE rację. Dowódcy można wyrazić swoje wątpliwości, ale z dowódcą się nie dyskutuje. Za krytykę - kula w łeb.

2. Obowiązuje dyscyplina. Jeśli nie potrafisz się dostosować lub zawsze wiesz lepiej - idź grać w simsy. Dowódca mówi co masz robić - i Ty to robisz. Najlepiej jak potrafisz.

3. Żołnierzowi bez rozkazu wolno: obserwować perymetr, meldować co widzi i odpowiadać ogniem w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia. NIC PONAD TO.

4. Wczuj się. W ArmA 2 nie ma czegoś takiego jak "bot". Są "swoi", wróg, cywile. Oczekujemy od Ciebie wejścia w klimat gry a zatem udawanie, że to co w okół - to naprawdę. Odstępstwa są bardzo niemile widziane...

5. "A kto umarł, ten nie żyje" - a już na pewno nie gada. Martwi głosu nie mają.

6. Ja - to w wojsku (_!_). Jesteś częścią oddziału - pamiętaj o tym, bo chwila Twojej nieuwagi może zepsuć komuś zabawę. Jeżeli masz z czymś problem, potrzebujesz czegoś, czegoś nie wiesz - zgłoś to dowódcy.

7. Starasz się poprawnie komunikować. Jak? Spytaj przed grą...

NIE ZAMIERZAMY TOLEROWAĆ:
- Celowego psucia zabawy innym (psucie sprzętu, celowe strzelanie do swoich, spam, utrudnianie komunikacji i każde inne zachowanie sugerujące że masz 11 lat i jeszcze nie dorosłeś do gry w ArmA 2)

- Ignorowania rozkazów, samowolki (robienie co się chce bez rozkazu)

- Notorycznego psucia klimatu (olewanie zasad komunikacji, gadanie gdy jest się trupem, nazywanie żołnierzy kierowanych przez SI "botami", zabawa w "golluma" bądź "breakdance", plecak ze Spongebobem, częste marudzenie)

- Braku elementarnej kultury (idź sobie bekać gdzie indziej)

- Grania na pamięć (mówiąc innym "ej, nie idźmy tam, tam jest czołg" psujesz zabawę i klimat, choćby osobom które w tę misję jeszcze nie grały)

- Wchodzenia na serwer z innymi modami niż nasze


Jeśli zapoznałeś się z zasadami i je akceptujesz -
zapraszamy do gry!