Arrowhead - Brytyjskie Siły ZbrojneUWAGA
:
Frakcja dostępna dopiero po zainstalowaniu patcha w wersji 1.54 lub wyższej lub po zakupieniu dodatku British Armed Forces.

Brytyjski kontyngent wojskowy w Takistanie jest podzielony na kilka jednostek biorących udział w misji przeciwko powstańcom. Brytyjscy spadochroniarze i oddziały zmechanizowane wspierają działania stabilizacyjne w całym kraju wraz z innymi kontyngentami NATO.

  • Żołnierze BAF są dobrze wyszkoleni, dodatkowo przygotowani do walki z rebelią w górzystych terenach Takistanu. Po inwazji Takistanu, wielu żołnierzy pozostawiono w kraju by pomóc armii takistańskiej w utrzymaniu bezpieczeństwa.
  • Żołnierze noszą nowo wprowadzone mundury w kamuflażu MTP (Multi-Terrain Pattern - uniwersalny kamuflaż), zaprojektowane z myślą o środowiskach podobnych do Takistanu. Oprócz tego jednostki Brytyjskie, zwłaszcza rezerwa wciąż posługuje się starymi mundurami DPM.
  • Podstawową bronią piechoty brytyjskiej są karabiny szturmowe L85A2, wsparte karabinami maszynowymi L110A1 i GPMG. Przewagę na dużym dystanie zapewniają karabiny snajperskie L115A1 oraz ciężki AS50.
  • Żołnierze BAF stacjonują w jednostkach zmechanizowanych i zmotoryzowanych wyposażonych w pojazdy bojowe Warrior i Jackal 2. Wsparcie z powietrza zapewniają śmigłowce AH1 Apache oraz AH11 Wildcat, podczas gdy za transport odpowiadają głównie Merlin HC3 i Chinook HC2.