ArmA 2 - Overview

Overview to wizytówka naszej misji, rzecz absolutnie podstawowa i nadaje misji dobre "pierwsze wrażenie". Wizytówka to zwykły plik w formacie HTML, w którym umieszcza się obrazek widoczny podczas wyboru misji. Każdy ceniący swoją pracę missionmaker powinien zadbać o taką wizytówkę. Najlepszą metodą na stworzenie takiego pliku jest edycja już istniejącego overview.html. Można oczywiście stworzyć plik HTML w notatniku i zapisać go jako overview.html, ale edytując istniejący zwalniamy się z obowiązku pilnowania, czy struktura dokumentu jest dokładnie taka, jaką odczytuje silnik gry.


W folderze naszej misji tworzymy nowy dokument tekstowy, do którego wklejamy poniższy tekst. Następnie edytujemy go na potrzeby naszej misji. Ważne, aby w folderze naszej misji był też obrazek w formacie *.jpg lub *.paa. Powinien on mieć wymiary 240x121 - jest to standard oficjalnych misji, a większe obrazki "dziwnie" wyglądają podczas odprawy.

Oto przykładowa zawartość pliku overview.html:

<html>

<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
<meta name="GENERATOR" content="VB">

<title>Overview</title>
</head>

<body bgcolor="#FFFFFF">
<p align="center"><img src="/01.paa" width="240" height="121"></p>

<p>
Zwiad zlokalizował jeden z obozów CzDKZ, oddział Marines ma za zadanie go zniszczyć.
<br><br>
by Maćko
<br>

</p>

</body>
</html>Gdy overview będzie już gotowy, wybieramy opcję zapisz jako i nazywamy nasz plik overview.html oraz zmieniamy w polu "Zapisz jako typ" na "wszystkie pliki", po czym zapisujemy. Teraz uruchamiamy naszą misję w edytorze, eksportujemy ją do misji pojedynczych i sprawdzamy, jak wygląda nasza wizytówka.

Prezentacja wizytówki