ArmA 2 - Samoloty


Co to za wojna bez myśliwców na niebie? Na szczęście ArmA 2 nie zawodzi i w tym względzie - mamy tutaj naprawdę niezgorszą kolekcję latającego oręża, przewidującą także modele pionowego startu i lądowania.

A-10 - jeden z pierwszych współczesnych amerykańskich samolotów szturmowych. Głównym zadaniem "Guźca" od lat jest niszczenie wrogich czołgów. Jego napęd stanowią dwa silniki turbowentylatorowe, podczas gdy najaktualniejszy zestaw uzbrojenia to słynne działko GAU-8/A Avenger kalibru 30 mm, podwójny system rakiet niekierowanych Hydra, dwie rakiety kierowane powietrze-powietrze AIM-9, cztery rakiety kierowane powietrze-ziemia AGM-65 Maverick i trzy bomby Mk82. Guziec do dziś jest najpotężniejszym amerykańskim samolotem bojowym.


AV-8B - amerykańsko-brytyjski samolot bojowy. Uzbrojony jest w działko kalibru 25mm, podwójny system rakiet niekierowanych Hydra, dwie rakiety kierowane powietrze-powietrze AIM-9 i sześć bomb typu Mk82.


C-130J - C-130J "Hercules" to podstawowy amerykański samolot transportowy. Może przewozić do 92 pasażerów i ładunek o masie 33 ton. Maksymalna prędkość wynosi 671 km/h, a zasięg ponad 5000km.


F-35B - amerykański jednomiejscowy, jednosilnikowy myśliwiec wielozadaniowy. Ważną jego zaletą jest możliwość pionowego startu i lądowania. Uzbrojony w dwie ciężkie bomby, dwie rakiety kierowane powietrze-powietrze typu AIM-9 i działko kalibru 25mm.


MQ-9 - amerykański bezzałogowy bojowy aparat latający (UAV) produkowany przez firmę General Atomics Aeronautical Systems. Uzbrojony jest w 14 rakiet AGM-114 Hellfire powietrze-ziemia i 2 bomby GBU-12 Paveway naprowadzane laserowo.


MV-22 - wielozadaniowy samolot pionowego startu i lądowania. Zaprojektowany do wykonywania misji, do których zazwyczaj stosowano śmigłowce, ale o zasięgu samolotu z napędem turbośmigłowym. MV-22 może lecieć z prędkością maksymalną 509 km/h. Jego ładowność to 7 ton lub 32 pasażerów.


Pczeła-1T - "Pszczoła" to rosyjski bezzałogowy aparat latający (UAV). Jego głównym zadaniem jest powietrzny zwiad i namierzanie celów dla jednostek naziemnych, w tym artylerii. W przeciwieństwie do Amerykańskiego MQ-9, nie posiada uzbrojenia.


Su-34 - rosyjski myśliwiec wielozadaniowy opracowany w Związku Radzieckim na bazie myśliwca Su-27. Jest wyposażony w działko GSh-30-1 kalibru 30 mm, sześć rakiet kierowanych powietrze-ziemia Kh-29, cztery kierowane rakiety powietrze-powietrze AA-11 i dwie platformy rakiet niekierowanych powietrze-ziemia typu S-8.


Su-25 - radziecki dwusilnikowy, jednomiejscowy samolot szturmowy, silnie opancerzony i uzbrojony. Wyposażony w działko GSz-30-2 kalibru 30 mm, dwie platformy rakiet niekierowanych powietrze-ziemia S-8, cztery rakiety kierowane powietrze-ziemia Kh-29 i dwie rakiety kierowane powietrze-powietrze AA-11.